Smysl života

5. května 2010 v 14:36 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Jaký je smysl života? A teď nemyslím nějak komplexně proč vznikl na Zemi život, to by bylo příliš dlouhé a nejspíš bezvýsledné filozofování. Mě teď pouze zajímá konkrétně smysl života člověka jako jedince. Co je účelem jeho existence, co je účelem mojí existence? Proč sem se octnul na tomto světě a co tu mám vlastně dělat?
Žiju den za dnem stejně a fádně a i když se něco změní, celkově se nic nezmění. Po neděly bude vždy pondělí ať dělám co dělám. Občas si připadám jako vězeň v kriminále co si snaží co nejrychleji odkroutit svůj trest. A jakmile si to odsedím, půjdu za lepším?
Musím říct, že nevím. Můžu si to jen myslet a nebo můžu věřit že ano. Ale jestli má život vážně smysl, proč ho neznám. A co se stane, když ho nesplním, nebo když ho třeba nestihnu splnit?
kour
:-D spousta otázek najednou a ani na jednu nedokážu najít odpověď. Říká se, že chlap by měl zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Když to tak trochu zobecním, tak přispívat k růstu a posilování obyvatelstva. Jestli to stále bude pokračovat geometrickou řadou jako doposud, tak to nevyhnutelně vede k přelidnění, vyčerpání přírodních zdrojů a nejspíš i k vyhubení ostatního života na zemi.
V přírodě platí pravidlo: Jeden musí umřít, aby druhý mohl žít.
Tak nechápu proč je to: všichni musí umřít, aby se člověk měl jako prase v žitě
Teď jsem trochu odbočil tam, kam sem vůbec nechtěl, ale to už je jedno ... když se teda vrátim k tématu ... nenašel sem žádný opravdový Smysl života. Snad jen žít plnohodnotný šťastný život. A co to vlastně je? Sám nevím. Radovat se z každé maličkosti, bělat to co ho baví, žít užitečnej život a hlavně být sám se sebou spokojenej. :-D Já vím, že to zní spíš jako nějaké SCI-FI, ale je to určitý směr, kterého bych chtěl dosáhnout

kour2
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama