Červen 2010

Když mě nikdo nepochválí, musim to udělat sám

25. června 2010 v 9:10 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Nějak to tu začínám flákat a nemůže za to jen nedostatek času (i když se mi ho vážně vůbec, ale vůbec nedostává), ale ... já nevím, prostě se kolem mě neděje nic nového, nic o čem bych mohl a chtěl psát. Prostě jen přežívám den za dnem a neni nic na co bych se mohl těšit.

smile vice

Ale opět sem dostal "zakázku" od kamaráda, že by chtěl udělat jeden program. Jen takovej menší, na první pohled jednoduchej, ale jak už to tak bývá :D nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nebo spíš bylo, ale já sám sem si do toho ještě dovymejšlel takový kraviny a zlepšovadla, že sem z projektu na jeden den udělal projekt na tejden (teď samozřejmě nemyslim čistou práci, přeci jen mám čas jen v noci).


smile Nature
Začalo to skvělě ... základní kostra byla, funkčnost taky ... no prostě to šlo jako po másle. 500 řádků jako prd :D jenže ... jelikož můj prográmek byl napojenej na FTP a Excel, narazil sem na dost vážný problém - POMALOST !!!!

S tím sem ze začátku vážně nepočítal, takže :D jak jinak, než všechno smazat a začít znovu na novém základu. No co si budem povídat, sám sem si na sebe upletl bič, ale tohle prostě musím ustát, jinak by moje pověst mohla utrpět a to bych vážně nedopustil.
Další den jsem ztrávil jen na vymejšlení nových algoritmů a postupů jak program zrychlit.

Abych to zbytečně neprodlužoval ... vymyslel sem jednoduché, ale neprosto geniální řešení problém. Sice program ještě není ani z půlky hotov, ale podle předběžného návrhu se dostanu asi na necelých 400 řádku (což je alespoň o 200 méně než původní návrh) a čas potřebný pro běh programu sem srazil nejspíše na jednu desetinu!!!!

Já vím, že to asi moc z vás nic neřekne, ale je to jako bych stavěl barák a místo deseti milionů ho postavil jen za jeden :D :D :D


Jéééé no co si budem povídat, sem prostě geniální a tečka. Občas fascinuju i sám sebe
Není nic lepšího, než pocit z dobře odvedené práce. To se člověku hned lépe usíná.

pig smile

Spánek??? Coto je? To neznám!

18. června 2010 v 10:17 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Opět je tu další týden kde na spánek neni vůbec čas. Když to tak počítám, tak od soboty mám průměrný počet 4,25 hodiny spánku denně :D


No, co si budeme povídat, neni to mnoho. Dokonce bych si i dovolil říct, že je hodně málo. Jeden den to člověk vydrží, dva taky, ale celej tejden?


Naštěstí převážná část denního harmonogramu spočívala v sezení u PC, ale i psychická činnost je hodně vyčerpávající a dle mého skromného názoru mnohdy i únavnější, než fyzická. Obzvlášť, když jedete v takovém tempu jako já. Dalo by se říct, že jedu na záložní zdroj energie a ten už mele z posledního.


Včerejšek (mimochodem velice zajímavej den) byl zatim nejhorší a dnes to bude ještě horší :D Začalo to jako každej čtvrtek. Pár hodin spánku, v 6 vstávat, doject do práce, dát si kafe a začít pracovat. Tak krásně ten den začal, šéfová byla na služebce, zákazníci neotravovali, telefony nezvonily a práce moc nebylo. Prostě krásnej začátek dne.
Rozhodl jsem se tedy, že se vrátím ke včerejšímu hledání chyby v jednom rozsáhlém projektu. Hodně obtížné, né-li nereálné :D je to jako najít jehlu v pokoji nějakého studenta :D


V klidu jsem se prodíral rozsáhlou stromovou strukturou programu se spoustou podprogramů, krásně se pracovalo, i když těch informací najednou :D prase se v tom vyznej. A pak to vypuhlo ... urgentní problém jinde. Musel sem zanechat svého bádání a co nejrychleji vyřešit nový problém. Pak další a další :D a aby toho nebylo málo, šéfová se vrátila ze služebky a přišlo i představenstvo. Co si budem povídat, ani sluchátka už neutlumí ten bordel a hluk co tu byl. Klidná pohodová práce zkončila, a začal stres, hluk, spěch ... no prostě hrůza.

spanek v práci


Po příjezdu z práce domu jsem se cítil jak na týdením semináři o perspetivách hřebíku, dal sem si lehkou svačinku a letěl na volejbal. Dvou a půl hodinovej tréning mě totálně dodělal, ale jedno, dvě piva na doplnění minerálů v těle a zhodnození dnešního tréningu a zítřejšího zápasu sem si čas našel. Přece nebudu trhat partu :D


Hned po příchodu domu jsem už zase řešli problémy nezkušených uživatelů PC. Bohužel problém byl natolik závažný, že se mi ani do půlnoci nepodařilo smazané data zachránit. Ještě sem chilku dělal na svém projektu a někdy kolem třetí hodiny ráno šel spát :D


Další den ráno :D i když fráze "další den" neni moc přesná, prostě po třech hodinách spánku opět cesta do práce a začala krize. Neudržím otevřené oči, mozek funguje na 20% a sem rád že sem vůbec došel. Ještě že pršelo a cesta mě trochu probrala. :D a bude hůř ... dneska se opět doma stavím pouze pro věci a vyrážim na zápas (poslední v této sezóně HURÁÁÁÁÁ). Někdy v 10 se vrátim domu, zajdu na jedno a půjdu spát :D v sobotu vstávat až v 7 a jdu na celodenní turnaj :D to zase bude. A dokonce ani v neděli se nevyspím. V 9 vstávat a brigáda ....Takže ... kdy mám spát? :D asi nikdy, prostě nemám čas. Potřeboval bych, aby den měl 48 hodin abych měl alespoň těch 7 hodin spánku denně. Tímto určitě organizmus strašně trpí, ale jak se tak říká: Tělo má jít do hrobu zhuntovaný :D

Mladá generace

14. června 2010 v 14:54 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Teď jsem byl na oslavně 18tých narozenin (bohužel né mojich :D) a jelikož to bylo daleko a musel hned druhý den brzo ráno rozumě fungovat, jel sem autem. Pro ty co mě ještě moc nezaní ... cooo???? pátek a bez alkoholu??? NEEXISTUJE!!!! ... cca 12ti lidí co zas tak často nevidim v rozmezí 16 - 40 let. Ač přes propastněj generační rozdíl a občasné skupinkování (v takovém počtu to myslim ani jinak nejde) všichni našli společnou řeč. :D jako nezávislý pozorovatel jsem byl dokonce svědkem hádky mezi nejstarším a nejmladším členem. Nehledě na tvrdohalvost obou účastníků bylo velice zajímavé pozorovat protiargumenty obou stran a co mě nejvíce zaskočilo, mladší generace spor vyhrála.


Né že bych nevěřil, že si dokáží obhájit vlastní názor, ale na začátku sporu jsem souhlasil s dříve narozenýma. Postupem hádky jsem přešel do neutrální pozice a nakonec jsem na to dostal úplně jinačí názor než všichni ostatní. Zkráceně řečeno, neni dobré "škatulkovat" a házet všechny do jednoho pytle.


Toto mě utvrdilo v myšlence že každý má vlastní názor a jak již z blogů vím, že i mladý si ho dokáží také velice dobře prosadit a obhájit a to dokonce i z očí do očí.


Velice zajímavej odpočinkovej a příjemnej večer s plno náměty na přemýšlení. Kéž by jich bylo víc takových

Fádní a jednotvárnej život

7. června 2010 v 15:31 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Možná to je jen můj dojem, ale poslední dobou se mi zdá, že nežiju, že jen přežívám den za dnem a čekám na smrt.
Den za dnem v 6 ráno vstát a ject do práce,
v 5 večer se vrátit a buď znova sednout k počítači a nebo si jít zahrát volejbal,
pak znova PC a někdy kolem 1 hodiny ráno jít spát.
:D jen pátek je vyjímka. To přijdu z práce, tam si něco k jídlu a jdu do hospody si sednout na bar popovídat si s obsluhou a na šipky. Ač je to smutné, ale nic lepšího na odreagování po náročném tejdnu než alkohol a lidi vážně neznám. Mozek se prostě musí čas od času pořádně vyrestartovat, jinak bych se určitě zblánil. Možná to bude znít jako výmluva, ale když přátele nechtějí/nemůžou přijít za mnou, musím já za nima.
Už sem na to určitě narazil, ale holt lidi už sou asi málo akční, nebo prostě jenom neznám moc lidí, co by na den vyrazili někam do přírody opéct si buřty u kytary a přespat jednu noc ve stanu. Nebo vyrazit k někomu na chatu třeba jen na víkend.

Ach jo, už se zase dělá hezky a tak zas začne ten kolotoč: práce > plážák > hospoda > PC > práce> plážák > hospoda > PC > práce ...

Já chci žít, chci si užívat života. Ale jde to? Když budu chtít dělat něco jiného, než hrát plážák, budou na mě další tři lidi naštvaný, protože si zase nezahrajou oni. A to bych jim přece se soují povahou starého dobráka nemohl udělat.

Takže jak ven z tohodle kolotoče? Zkoušel sem se i zranit :D i když neúmyslně (14 dní sem nemohl chodit a nechodil sem ani do práce) Nádhernej odpočínek prostě sem vypustil všechno a jen relaxoval. Bohužel ... v leže se toho moc dělat nedá :D a jakmile sem se už sám dokázal postavit na nohy, už sem byl zase zatažen do stejného kolotoče.

Né že by mě třeba ten volejbal nebavil, ale asi bych potřeboval občas změnit lokál, jak se tak říká. Prostě občas dělat i něco jiného, poznávat nové lidi, učit se nové věci.

Tímhle tempem mi i oblíbené věci rychle zevšední a zbudou z nich pouhé samožřejmosti ze kterých už prostě nebudu mít takovou radost, jako dřív.

POI - ohnivé řetězy

3. června 2010 v 21:54 | SkyBob |  Rady a navody
1
Nehodlám tu psát a nebo kreslit návody na jednotlivé triky, na to je toho na internetu víc než dost. Chci jen upozornit, že neco takového existuje a že je to docela zábava :D jo a 100% s tím určitě upoutáte pozornost.
http://www.firelovers.cz/foto.php?pod_sekce=110&sekce=2
2
3
I když to vypadá vellice jednoduše, chce to spousu trpělivosti, tréningu a :D nebát se bolesti.
Jestli váženě uvažujete o tom začít, není nic jednodužšího než si vyrobit cvičné řeťezy a vyzkoušet si jestli vás tobude bavit (origilán stojí 1000,- kč).
Kupovane POI
Stačí nám k tomu dva tenisáky, kousek provázku, něco na rukojeť, dva 5cm kousky Merkuru, nebo něco podobnýho a nůž :D
Navod
Na prostředek Merkuru přivážem provázek, v tenisáku uděláme špičkou nože 1cm díru a Merkur s provázkem jednoduše prostřčíme do tenisáku. Po zatáhnutí za provázek se Merkur v tenisáku vzpříčí a neni šance, že by se dostal ven :D
Teď ještě několik rad z praxe:
  • Točení se provádí pouze zápěstím
  • Při učení triků se snažte točit co nejpomaleji a spíše se soustřeďte na provedení a na to, co vlastně děláte
  • I tenisákam to dost bolí, takže opatrně a jak říkám, točit co nejpomaleji :D
  • Pokud chcete točit s ohněm, náležitě se na to vybavte (pořádný oblečení, něco na hlavu, někoho kdo vás uhasí :D)
  • Pokud točíte s ohněm, tak jen triky, co máte na 100% zmáknutý
  • Pokud si myslíte, že nemáte na to točit s ohněm, zkuste LED světlo
Už jsem toho vyzkoušel dost, například i signální stětla, žárovky, supersvítivé LED a nakonec i trojici přeblikávajících ledek (schema zapojení bych možná ještě někde našel, ale nevim). Záleží jen na fantazii a zručnosti a rozhodně je to bezpečnější nez s ohněm
Ja Neon
If3
muj