Když mě nikdo nepochválí, musim to udělat sám

25. června 2010 v 9:10 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Nějak to tu začínám flákat a nemůže za to jen nedostatek času (i když se mi ho vážně vůbec, ale vůbec nedostává), ale ... já nevím, prostě se kolem mě neděje nic nového, nic o čem bych mohl a chtěl psát. Prostě jen přežívám den za dnem a neni nic na co bych se mohl těšit.

smile vice

Ale opět sem dostal "zakázku" od kamaráda, že by chtěl udělat jeden program. Jen takovej menší, na první pohled jednoduchej, ale jak už to tak bývá :D nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nebo spíš bylo, ale já sám sem si do toho ještě dovymejšlel takový kraviny a zlepšovadla, že sem z projektu na jeden den udělal projekt na tejden (teď samozřejmě nemyslim čistou práci, přeci jen mám čas jen v noci).


smile Nature
Začalo to skvělě ... základní kostra byla, funkčnost taky ... no prostě to šlo jako po másle. 500 řádků jako prd :D jenže ... jelikož můj prográmek byl napojenej na FTP a Excel, narazil sem na dost vážný problém - POMALOST !!!!

S tím sem ze začátku vážně nepočítal, takže :D jak jinak, než všechno smazat a začít znovu na novém základu. No co si budem povídat, sám sem si na sebe upletl bič, ale tohle prostě musím ustát, jinak by moje pověst mohla utrpět a to bych vážně nedopustil.
Další den jsem ztrávil jen na vymejšlení nových algoritmů a postupů jak program zrychlit.

Abych to zbytečně neprodlužoval ... vymyslel sem jednoduché, ale neprosto geniální řešení problém. Sice program ještě není ani z půlky hotov, ale podle předběžného návrhu se dostanu asi na necelých 400 řádku (což je alespoň o 200 méně než původní návrh) a čas potřebný pro běh programu sem srazil nejspíše na jednu desetinu!!!!

Já vím, že to asi moc z vás nic neřekne, ale je to jako bych stavěl barák a místo deseti milionů ho postavil jen za jeden :D :D :D


Jéééé no co si budem povídat, sem prostě geniální a tečka. Občas fascinuju i sám sebe
Není nic lepšího, než pocit z dobře odvedené práce. To se člověku hned lépe usíná.

pig smile
 


Komentáře

1 Pavel Pavel | 25. června 2010 v 12:06 | Reagovat

A co ten program bude dělat??? :-)

2 Pavel Pavel | 25. června 2010 v 12:07 | Reagovat

[1]: Místo dvou otazníků naskočil smailík... ten nebyl záměrnej!!! :-D

3 SkyBob SkyBob | Web | 25. června 2010 v 12:46 | Reagovat

No, je to dost složitý vysvětlit, ale ve zkratce ... program, který bude využívat víc lidí a budou spravovat společnou databázi (původně excel, teď kvůli rychlosti pouze ini soubor) uloženou na FTP. Ini soubor bude obsahovat několik sekcí a v každé bude několik fixních hodnot a jedna proměnná s datumem. Program bude mít dvě základná funkce - čtecí a editační. Editační je jasná, jen podotknu že datum se bude zadávat pomocí GUI (grafického, klikacího) kalendáře. Čtecí režim bude (krom jiného) porovnávat datum z ini souboru a dnešní datum a podle parametrů bude vyhodnocovat, jestli sme ještě v termínu, před a nebo po. Další funkce je porovnání jednotlichých datumů ze sekcí a seřatení podle nejbližšího termínu :D

No ... je to dost polopatě vysvětleno, ale ono se to nějak lépe specifikovat ani nedá :D
Ale jestli budeš chtít, můžu uveřejnit zdroják ať se na tu genialitu může kdokoliv podívat :D je tam pár algoritmů, co se mi vážně celkem povedlo. Sice jde pouze o desetinky, ale každé urychlení programu a zjednodušení zdrojového kódu se cenní

4 Pavel Pavel | 27. června 2010 v 1:36 | Reagovat

No snad jsem to nějak pobral :-)

Ale zdroják by mě asi stejně v pochopení nepomohl. Zatím kolem programování jenom kroužim a hodně mě to láká.
Proniknul jsem ale jen do html a css.
Jenže to je statický a jen web. Chci umět něco, co něco "dělá" :-)

5 Swip Swip | Web | 1. července 2010 v 21:57 | Reagovat

Takže ty jsi programátor, jo? Moc takovým detalům při programování nerozumím. Ale asi jsi fakt dobrej ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama