Jiskřička naděje

24. července 2010 v 17:36 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Zkuste se vžít do pocitů hladového a na kost promrzlého člověka, kterému se podaří zapálit sirku z naprosto rozmočené krabičky. Pocit naprostého zoufalství střídá obrovský pocit štěstí, vítězství a hlavně, hlavně naděje.
Neznamená to sice, že se zahřeje nebo dokonce nají, to jsou věci obzvláště v této situaci dosti nejisté, nebál bych se dokonce použít slovo nepravděpodobné, ale je to výhra. Malinkatý krůček kupředu. Krůček, který znamená naději. Krůček, co vám řekne že nic není nemožné, že vše je možné jen když bude člověk chtít a hlavně věřit.
Přesně tak jsem se teď ve čtvrtek, spíše pátek ráno cítil a pevně věřím, že za to nemohla jen přemíra alkoholu. Prostě už sem se zase cítil potřebný, cítil jsem že žiju, že žiju pro přátele. Nedovedete si představit jak taková obehraná fráze: "seš fakt dobrej" řečená upřímě, od srdce a s úctou dokáže člověka zahřát u srdíčka. Zase vím co to je být užitečný a nejen to. Konečně zase vím, že na tomto světě nejsem zbytečně. Vím, že mě někdo potřebuje a teď nemyslím své odborné znalosti, ale mě jako člověka, jako přítele.
A moji přátelé ... ti si můžou být jisti mnou. Že je nikdy nenechám ve štychu ať to stojí, co to stojí.
A je mi jedno, že celou noc nebudu spát a že další den budu v práci trpět. Všechno mi je jedno když jde o přátele ...

přátelství
 


Komentáře

1 Swip Swip | Web | 24. července 2010 v 21:58 | Reagovat

Skvěle napsáno. Hlavní je najít smysl života. Přátele vždy pomůžou. A když tady nejsou oni, tak je tady s námi stále Bůh (promiň, jestli jsi nevěřící). :-)
Bohužel nás ale některé depresivní chvilky, nebo dokonce depresivní dny hodně zmůžou... 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama