Řetězák

1. srpna 2010 v 23:12 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Nemám rád "řetězáky", nebo trochu jinak ... řetězáky mi nevadí, mě spíš štve ten konec: když to nepočleš alespoň 15ti lidem budeš mít smůli deset let" a podobný. Nechápu to ... nechápu jak někdo může takovýto e-mail vůbec vytvořit! Nenechám se od nikoho vydírat! Cožpak si tvůrce takového e-mailu hraje na Boha, že když to nepošlu, tak se stane nehoda a naopak, když to pošlu stovce lidí, že budu mít štěstí???


Fuj to jsem se zase naštval, jen asi to neni tím co sem psal výše, ale že mi to přišlo od někoho, kdo je dle mého názoru inteligentí a něčím takovým by se nenechala ovlivnit. Ale je pravda že příběh to nebyl zas tak špatný, dokonce byl na téma o kterám jsem už několikrát psal, tak vám ho ukážu:


Zamyšlení
Subject: Nejhezčí e-mail

Ten nejhezčí kolující dopis na světě, nad kterým bychom se měli opravdu zamyslet! Na tomto příběhu je opravdu něco pravdivého.

Pro informaci: trvá to jen dvě minutky si ho přečíst. Obětuj ten čas!!!

Můj nejlepší přítel otevřel šuplík od komody své manželky a vyňal v hedvábném papíru zabalený balíček. Nebyl to jen tak obyčejný balíček, bylo v něm krásné dámské spodní prádlo. On ten balíček rozbalil a zadíval se na to hedvábí a ty jemné krajky: "To jsem jí koupil, když jsme byli spolu poprvé v New Yorku. To mohlo být asi tak před 8 nebo 9 roky. Nikdy si to neoblékla. Chtěla si to obléci při zvláštní příležitosti. A teď, myslím, že je ten pravý okamžik". Přiblížil se k posteli a položil to hedvábné prádélko k jiným věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Jeho žena totiž zemřela. Pak se ke mě obrátil a řekl: "Neukládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik." A já stále dodnes myslím na jeho slova ........ta změnila můj život. Dnes čtu více a uklízím méně. Sednu si na balkon, kochám se přírodou a ignoruji plevel, který se rozrůstá mezi mými květinami. Trávím více času s rodinou, s mými přáteli a méně v práci. Pochopil jsem, že život je sbírka zkušeností, kterých si máme vážit. Od teď si už nic neschovávám na později. Denně používám své křišťálové sklínky. Když se mi chce, tak si obléknu mou novou koženou bundu i když jdu jen přes ulici do sámošky. I můj nejdražší parfém použiji, když se mi zachce. Slova jako např. "jednou" nebo "při příležitosti" už v mém slovníku neexistují. Když to stojí za to, tak chci dělat, slyšet i vědět vše hned. Nejsem si jistý, co by žena mého přítele udělala, kdyby věděla, že už zítra nebude. "Zítra", které každý z nás bere na lehkou váhu. Myslím, že by určitě ještě zavolala své rodinné příslušníky a své blízké přátele. Třeba by i zavolala pár lidí, s kterými by urovnala pár nedorozumění a nebo by se i pár lidem omluvila za věci, které byly nevyjasněné. Odpustila by možná vše, čím jí kdo ublížil. Ta myšlenka, že by třeba ještě šla do čínské restaurace /její zamilovaná kuchyně/ se mi líbí.

To jsou ty nevyřízené maličkosti, které by mě rušily, kdybych věděl, že mé dny jsou počítané. Na nervy by mi také šlo, že vím, že se už nemohu sejít s přáteli, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne navštívit. Na nervy by mi také šlo, že vím, že již nenapíši dopisy, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne napsat. Že jsem svým milým dost často neříkal, že je miluji. Teď nepropasu, neodložím a neuložím nic, co mi dělá radost a co přináší smích do mého života. Stále si říkám, že každý den je zvláštní. Každý den, každá minuta, každá vteřina je zvláštní.

Dostaneš-li tento dopis, znamená to, že


Bla bla bla .... konec opravdu zveřejňovat nebudu a nikdy nic takového nepošlu! (maximálně samotný příběh)


retez
 


Komentáře

1 Emm. Emm. | Web | 19. srpna 2010 v 19:57 | Reagovat

Toto je super :)
A malokto si to uvedomuje.
A este blbsie je, ze aj ked si to clovek uvedomi, o par dni na to velmi lahko zabudne a zase ho strhne ten jeho denny steretotyp...:(
Treba si vazit uplne vsetko.
Na zivote je toho fakt vela smutneho, zleho...obcas sa zda, ze to nema zmysel. A mozno ani nema.
Ale ked uz sme na tejto planete a mame isty cas, ktory tu mozeme prezit, je uzasne prezit ho naplno :) prekonat strach, obavy, tesit sa z malickosti :) farieb, trojrozmernosti xD :)
"Kazdy den je malym zivotom" :)

Mas/Mate super clanky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama