Hudba a jejich texty

9. prosince 2010 v 16:02 | SkyBob |  Myslenkove pochody
Hudba ... věc, bez které se jen tak neobejdu, obzvláště v práci :D


Dřív sem hudbu rozděloval pouze na líbí x nelíbí. Bylo mi jedno jaký to je žánr, pro mě neexistuje něco jako: tohle je HIP-HOP, to já neposlouchám ...prostě jak říkám - líbí x nelíbí

I když jsem docela dobrý angličtinář, nikdy jsem se nesnažil překládat texty, byť jen v duchu sám pro sebe, prostě jsem nikdy neměl čas, nebo mě to spíš nezajímalo ... poslouchal jsem hudbu a do toho dělal svojí práci. Ale za poslední měsíc poslouchání jednoho jediného CD se mi ten text tak nějak vryl do paměti a já najednou věděl o čem zpívaj. Trochu jsem se tím začal zabývat víc a začal poslouchat text, případně sem si ho našel na netu. Je krásné jak se jedna anglická věta dá přeložit do češtiny jako 20 různejch :D ale když se tak nad tím zamyslím, ono ani české písničky občas nemusí dávat smysl. Nebo alespoň pro vás, protože nevíte, co měl autor zrovna na srdci, co ho trápilo, proč řekl to co řekl a proč o řekl zrovna takto.

No prostě jsem tím chtěl říct, že k opravdovému pochopení písničky musíte pochopit autora, a nebo být alespoň v podobné situaci. S angličtinou je to ještě horší, protože všechno musí být volně přeloženo, tudíž do překladu textu vložíte i část sebe a svých citů a pocitů. Pro vás má ten text takový smysl, pro někoho jiného zase jiný.

A k čemu jsem vlastně dospěl? Písničky co poslední dobou poslouchám mají úžasný texty ... a co je na tom nejděsivější ... že všechny písničky co teď poslouchám sou o mě a mém životě ... jako by někdo vzal můj deníček a podle něj napsal písničku. Až mi to zase vhání slzy do očí a nahání trochu strach. Je to jen náhoda? Osud? Nějaká podvědomá selekce?

No posuďtě sami ... písničku Awake and Alive od A7X jsem vám představil v minulém článku, tyhle další čtyři ... nádhera ... nic víc k tomu nemám co dodat 


Komentáře

1 Miriam Miriam | Web | 9. prosince 2010 v 20:07 | Reagovat

Mno, nejsem natolik dobrá angličtinářka. Přecejen teprve vycházím základku... Ale občas si něco přeložím nebo najdu překlad. Texty písniček mě nějak zajímají od té doby, co jsem začala poslouchat "svou hudbu" a měla jsem přístup na net.
Někdy má písnička pěknou melodii, ale lepší je, když je krásná melodií i textem.
A nejvíce potěší - jak jsi sám říkal - když text vystihuje tvou situaci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama