Začátek roku, aneb zamyšlení nad přátelstvím

5. ledna 2011 v 10:19 | SkyBob |  Myslenkove pochody
To nám ten novej rok ale hezky začíná *ironický smích*

(chtěl sem sem dát písničku od Clou - Bad to the Bone :D ale ani mocný youtube tento song nezná. Nevím přesně podrobnosti, ale tato česká kapelka měla nějaký problém kvůli autorským právům a tudíž, songy a texty jsou na internetu velice omezené. tak přihodím alespoň "ochutnávku této skvělé písničky pro ty co jí neznají)
http://www.clouclub.cz/download/for_tonight/07.wma


Dneska už je pátého a ještě mi nic pořádně nevyšlo tak jak bych chtěl, dokonce i úsměv na mé tváři byste hledali marně. Jestli vážně platí pravidlo: "Jak na nový rok, tak po celý rok." ... tak to se mám teda vážně na co těšit. Je mi jasné, že každý den nemůže být posvícení, ale alespoň jedna dobrá zpráva tejdně ... to toho chci vážně tolik? Tak vlastně je teprve středa, třeba se na mě taky trochu toho štěstíčka usměje.


A proč je mi tak mizerně? Dobrá otázka ... těch posledních pár dní sem měl (kromě práce) trochu volnějších a zjistil jsem, jak je můj život prázdnej. Přestal jsem pít, přestal jsem hrát online hru a kvůli tomu jsem přišel o spoustu přátel, nebál bych se dokonce říct, že o většinu. Moji nejlepší přátele byli spojeni s těmito "nešvary", a když se jich vzdál, v podstatě se vzdál i nejlepších přátel. Proč je sakra k tomu, aby přátelé byli spolu, vždycky potřeba nějaký důvod? A co když tam ten důvod není? Přátelství ochabuje a slábne, pak jsou z vás jen kamarádi a nakonec ... nakonec je to jen další kontakt na ICQ.


Když se tak zamyslím ... každého přítele můžu specifikovat jako třeba "kamarád z volejbalu", "kamarád z Blogu", "kamarád ze školy" ... jenže když odstraníte tu společnou činnost, většinou už ono přátelství nebude mít dlouhého trvání. Zkuste se nad tím zamyslet a určitě mi dáte za pravdu.


Takže jaký je závěr? Přestat s něčím znamená přijít o přátele spojené s tím. A pokud bych si chtěl najít nové přátele, musím si najít nějakou jinou činnost/společenskou věc. Takže dost bylo užírání se sám sebou a jde se hledat :D 
     

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama