Temná stránka duše

21. dubna 2011 v 12:58 | SkyBob |  Veřejné
Jsem to ale ostuda, pomalu půlka dubna a stále jen jeden článek. Docela rád bych to napravil, ale jak jsem již říkal minule :D prostě není čas, energie a vlastně ani nápad co psát.

Někteří lidi se mě ptali, co že to vlastně mám za zvláštní zelenou ikonku (avatar) u mého jména. Je to HULK, nebo spíše část jeho tváře a po pravdě řečeno, nevybral jsem si ho náhodou. Ale nejdříve něco málo o tom, kdo vlastně HULK je - komiksová postava (i když o něm jsou i dva hrané film), obyčejný hodný člověk, ale když se naštve, změní se na obrovskou, nadlidsky silnou zelenou stvůru. Tak mě napadá, že není moc odlišný od postavy "Dr.Jackyl a Mr.Hyde". Stejně tak jako mince má rub a líc, i tyto postavy mají v sobě své dobré já a zrůdu, co chce jen ničit a ubližovat. A možná vás to překvapí ... přesně takový sem já.Mnoho let se mi dařilo držet tuto bestii na řetězu pevně zamčenou hluboko v mém nitru, ale poslední dobou o sobě dává velice hlasitě vědět a chce vyběhnout ze svého vězení ven na povrch. Neříkám, že se jí to daří, ale začínám mít strach, že už to prostě jednou nevydržím a vypustím jí na povrch.

Prakticky denně se musím potýkat se stresem, vztekem, arogancí, nadřazeností, bezpráví, bezmocí, únavou, nevyspáním, osaměním, bolestí ... už každá jednotlivá věc je nelehká překážka, a když se to občas sejde všechno najednou (což se poslední dobou stává velice často). Není to nic jednoduchého to zvládat, ale ... teď bych to měl radši zaklepat na dřevo ... zatím to zvládám a to dokonce s úsměvem na tváři. Dokud si sám nepřipustím, že je můj život naprosto na hovno, tak na hovno nebude!
Jenže držet si na tváři stále úsměv i když není čemu se smát, nebo na koho se usmívat ... stojí to mnoho sil a energie. A je to čím dál těžší a těžší ... problémy se akorát valej a vůbec nic se nedaří. Tak mě napadá, že ten můj stav může vypadat jako přetvářka, ale to je opravdu jen zdání. Nevím jak to popsat, ale já se prostě nepřetvařuju, prostě se buď směju a sem v pohodě, a nebo se mračím a sem v ...

Teda tak nějak vypadá můj normální stav, ale poslední dobou si nepřipadám moc normálně. Nadměrné psychické vyčerpání a absence dobrých zpráv ze mě dělají mrzouta až cholerika. Z toho stále vysmátého fajn človíčka se stává kousavej a občas i agresivní "dědek". Stává se ze přesně ten typ člověka, co nemám rád, nebo spíš co sem vždycky nesnášel.

Není to zas tak dlouho, co jsem se v hospodě nechal vytočit na tolik, že kdyby mě barmanka neodtáhla, tak si jsem jist, že by to skončilo rvačkou :D já, nejmírumilovnější člověk kterého znám a on se skoro popral. Ano, měl sem v sobě spoustu alkoholu, ale né dost na to, abych nevěděl co dělám. Ano, ryl do mě, vysloveně mě provokoval, jenže to mě stejně neomlouvá. Nejvíc mě na tom štve to, že se mu to povedlo. Kdybych se do té samé situace dostal třeba před rokem, akorát bych se mu vysmál a poslal ho slušně do prdele, a ať by zareagoval jakkoliv, stále bych měl navrch. Jenže teď ... stačilo opravdu málo, odvázal bych tu zrůdu ve mně a vypustil jí na povrch. Pak už bych za následky opravdu neručil a kdo ví, jak by to vlastně dopadlo.

A tak ... každému občas ujedou nervy, jenže mě ne ... mě se to nestávalo, nikdy. V jakékoliv situaci jsem si dokázal zachovat chladnou hlavu a rozumně uvažovat. Jenže tenkrát si mozek asi vzal dovolenou, sbalil kufry a odjel na Kanáry. Bohužel, toto není ojedinělý případ, dokonce s bráchou sem se teď chytnul ... naprosto nesmyslná čtyřhodinová hádka pomalu do krve a naprosto o ničem ... kvůli hlouposti ... opět ta samá situace, jen teď sem byl střízlivej a nechtěl sem se rvát :D

Nevím, vždycky sem byl takovej, že sem nejdřív myslel a pak až mluvil ... jen teď to mám obráceně - nejřív mluvím a pak pozdějc toho lituju. Říká se: "Moudřejší ustoupí", vždycky jsem se tím řídil a hádku skončil pomalu ještě dřív, než vůbec stihla začít. Co se tak zásadního změnilo, že už to neplatí, proč se musím s každým akorát hádat, místo toho abych to nechal plavat.

Na tuto otázku sám nedokážu odpovědět :D a to mám normálně odpověď na všechno. Jak sem říkal, mnoho se toho změnilo a nemám to teď moc lehký. Žádná dobrá zpráva, žádná radost, nic na co bych se těšil a ještě k tomu ta alergie. A přitom toho dělám spoustu, pořád sem někde, s někým ... jen už z toho nemám takovou radost jako dřív, občas mi přijde, jako bych například ten volejbal hrál pouze z povinnosti, nějak ... nevím, ztratilo to své kouzlo. To samé práce ... každej den se akorát naštvu a ... nemám dobrou náladu a pak to přenáším i na ostatní. Možná proto se teď všem vyhejbám, nikomu nepíšu, odmítám pozvání, vymlouvám se z čeho jen můžu ... radši si svou špatnou náladu nechám pro sebe, než abych se zase zbytečně pohádal s dalším člověkem, kterého mám rád.
Teď nedávno jsem měl puštěnou TV a viděl jsem tam tento klip. Hraje v něm David Boreanaz který představuje agenta FBI Bootha v mém oblíbeném seriálu Sběratelé kostí. Krásná písnička, krásnej text, krásnej klip a krásná zpěvačka (o Davidovy se radši vyjadřovat nebudu, aby si někdo nemyslel :D ale fešák to je, to se musí nechat). Dido ... nevím jak to říct, ale tento klip vyvolává vzpomínky, moc krásné vzpomínky, ale obzvláště teď bych vzpomínky raději nevytahoval. Nerad bych to zase vytahoval, ale udělal jsem pár chyb, pár velkejch chyb a stále se mi připomínají ... možná vzpomínky, a to jak ty dobré, tak ty špatné ... je to nejkrásnější co v mém životě je. Když budoucnost nevypadá nijak růžově, musím se vrátit do minulosti. Ta sice taky nebyla nijak růžová, ale měla i spoustu světlých chvilek na které se dá vzpomínat, když je smutno.

I když ... čert vem minulost i budoucnost, žijem dneškem a jen pro dnešek. Co se stalo, stalo se, s tím už nic neuděláme. Co se má stát, stane se, s tím se taky nedá dělat. Takže nám zbejvá jen přítomnost ... a víte co? :D kašlu na všechno, jdu zase pro jednou začít žít :D snad to přežiju :D a kdyby ne, tady vám posílám mojí oblíbenou písničku:

 


Komentáře

1 pakistani brides dresses pakistani brides dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 13:48 | Reagovat

What a great website you have here. Would I be right in saying that you may be a paid website designer? ok, I appreciate the work youve put into it, and this website was seriously interesting. Looking forward to see more interesting stuff like this in the future!
http://www.isdress.org/Wedding-Dresses.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama