Bezmoc

21. června 2011 v 14:34 | SkyBob |  Myslenkove pochody


Spousta článků které jsem si přečetl na blozích byla problémech s rodiči, s přítelem, s přítelkyní, s kamarádama ... vždycky jsme se snažil pomoct, dejme tomu poradit, povzbudit ... nevím, bloguju už víc jak rok a snad jsem se to za ten rok i "naučil". Jaký to má konečný výsledek/důsledek ... těžko říct, sám moc dobře vím, jak dokáže potěšit takový komentář.

Jenže rozdíl mezi blogem a reálným životem je obrovský. Na blogu sou samí "neznámí" lidé v podstatě mi může být jedno jak to s nima dopadne. Může, ale není.

A v reálu to je ještě horší :D všichni už víte o barmance, přeci jen o ní píšu posledního půl roku. Zvláštní druh ženský, co lítá z průseru do průseru. A když říkám průser, tak myslím pořádnej. Vždycky si je nějak vyřešila, občas s mou pomocí, občas sama ... ale včera to bylo jiné. Měli sme svůj obvyklí "Den plný her" (žolíky a rum), všechno šlo skvěle, perfektně sme se bavili, jenže pak k nám přisel můj kamarád (její bejvalej učitěl) a tak nějak jsem si začal víc povídat s ním. Všimnul jsme si, že si nějak moc hraje s mobilem. Napadlo mě, že jen píše svému mladému (což u ní bylo naprosto normální). Kamarád odešel a pomalu byl čas zaplatit ...

Jsem dost všímavej člověk, všímám si i drobných detailů ... no řekněte kterej jinej chlap pozná, že kolegyně byla u kadeřnice, nebo že má nové boty, prstýnek ... na detektiva si hraju v podstatě denně, i když ani já nejsem neomylný. Jenže toto bylo naprosto jasné ... dozvěděla se nějakou špatnou zprávu a očividně mi o tom nechtěla nic říct. Každý řeší své problémy po svém, ale být sám podle mě není dobrý nápad. Jenže pro ní asi tentokrát byl :( se slzama v očích mě poslala pryč a zůstala sama sedět na lavičce, v tom dešti ... takhle bezmocně jsem se už dlouho necítil. Udělal bych pro ní cokoliv, tím jsem si jistý a snad i ona to ví. Už jsem jí několikrát viděl v dost špatném stavu, ale tohle bylo horší, než bych si kdy uměl vůbec představit. Měl jsem o ní opravdu velký strach a bál jsem se, že by mohla udělat nějakou hloupost. Dlouho jsem čekal doma u PC, než se připojí, a nebo napíše SMS, abych alespoň věděl, že je v pořádku doma. Nechtěl jsem jí otravovat, ale prostě jsem jí musel napsat. Sice odepsala, že už je doma, ale moc jsem tomu nevěřil. Jestli šlo o problémy s mamčlu (čemuž jsem přikládal největší pravděpodobnost), určitě by moje cesta nevedla tak rychle domů.

Takhle jsem se snad v životě ještě nebál a vůbec jsem nemohl spát. Ještě teď mě to vrtá hlavou a pomalu nemůžu myslet na nic jiného. Kdyby se mi alespoň ozvala ...
 


Komentáře

1 Miriam Miriam | Web | 21. června 2011 v 16:00 | Reagovat

Ou, to je mi strašně líto, to s barmankou. Chápu, že tě to teď trápí a nevíš, jak jí pomoc, když ti nic neřekla. Ale snaž se ji pochopit. Někdy si to člověk prostě musí probrat sám... Asi to tak je lepší. Snad ti časdem poví, co se děje.
A jinak jsi naprosto zlatý s těmi svými komentáři. Jsi jediný, kdo se v komnetářích umí naprosto detailně vyjádřit k problému či tématu. Ty tvoje dlouhatánské rady, povídání a utěšování mě někdy opravdu potěší. Díky, že to děláš. Jsi fakt skvělej kluk (sorry, ale chlap se mi říkat nechce, nesedí mi to na tebe). :)
Víš, k tomu mému kouření... chápu, že ti to vadí. Ale je to asi něco, jako že mě vadí, tvoje každodenní "hospodování". Někdy mě štve, když ti napíšu a ty mi odpovíš, že sedíš v hospě nebo že se tam zrovna chystáš. Je to taková klasika. Ale zakazovat ti nic nebudu.

2 Blackie. Blackie. | Web | 21. června 2011 v 17:21 | Reagovat

..... no, řekněme, že mám stejný názor, jako tuhle Miriam..

3 Blackie. Blackie. | Web | 21. června 2011 v 17:21 | Reagovat

[2]: ...tudíž myslím že ani nebude nijak třeba to tu znova celé vypisovat.

4 Infantility* Infantility* | Web | 22. června 2011 v 12:48 | Reagovat

Je vidět že ti na ní MOC záleží a že ti není lhostejná. Všichni nejsou takoví, je jim to jedno, řeknou, že to není jejich problém. V tomhle tě obdivuju. Určitě to dobře dopadne a třeba to bylo jen nějaký chvilkový. :)

A mě tvoje komentáře taky těší stejně jak holky nademnou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama