Strach

14. září 2012 v 14:18 | SkyBob

Co to vlastně je strach? Třeba WIKI říká toto: Strach je emoce, vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí. Doprovázejí ho neurovegetativními projevy, zpravidla zblednutí, chvění, zrychlené dýchání, bušení srdce, zvýšení krevního tlaku, někdy husí kůže. Jde o normální reakci na skutečné nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu. Strach motivuje k vyhnutí se nebezpečí nebo k útěku před ním. Kde to není možné, tam se často strach mění na agresi.

Ale strachu nesmíte podlehnout, musíte s ním bojovat. Já mám třeba hrozný strach z výšek a co jsem udělal? Šel jsem do lanového centra a čelil svému strachu. Nedokážu ani popsat ten nádherný pocit, když jsem opět nohama vstoupil na pevnou zem, ohlédl se na celou tu dráhu, a řekl si: "Zvládnul jsem to, dokázal jsem překonat svůj strach."

Vlastně jsem se po lukostřelbě (ze které mám teda modřinu přes půl ruky, jak mě několikrát sekla tětiva) znovu vrátil do lanového centra a prošel jsem si to ještě třikrát. Sice teď mám od těch mokrých provazů úplně potrhané ruce, ale stálo to za to.

Překonal jsem svůj strach z výšek … jen škoda, že se takhle "snadno" nedají zvládnout všechny strachy. Obzvláště ten, že o ní přijdu … bojím se, protože vážně nechci žít bez ní, miluju jí
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama